Kamera na svadbu - svadobné video a foto

 

STOP the time      MEMORIES for ever     EVENT videography  -  H.ART video 


 


Filmovaniu sa prakticky venujem asi 15 rokov, no medzník mojho vstúpenia do sveta PRO bola kúpa legendárnej Sony HVR Z1.  Teraz mám na mysli do sveta PRO techniky, lebo z človeka kamera ešte nikdy profesionála neurobila. 

Stalo sa to okolo roku 2000, na vtedajšiu dobu to bola dosť drahá záležitosť. Spomínaná kamera sa stále a s úspechom používa aj dnes no HDV formát a páskové filmovanie je už mŕtve a preto ju vlastnia a používajú ľudia ktorý na to majú iný dôvod. 

Netrvalo dlho a moja potreba pre B roll kameru, alebo pre druhý uhol bola stále aktuálnejšia. Napokon "konkurz" vyhrala jej mladšia sestra Sony HVR Z7 ,ktorá sa hlavne vďaka svojmu plne manuálnmu 3 prstencovému objetívu stala hneď A-čkom. Nehovoriac o vtedy veľmi výhodnom a lacnom spôsobe záznamu na CF karty.

Dnes už aj ona je viacmenej B kamera, nakoľko, ako hlavnú kameru používam ďalšiu Sony "legendu" PMW EX1, ktorú dnes čím ďalej tým viac vytláčajú zrkadlovky, alebo kamery s "vekým čipom".

No na starú Z1 budem vždy spomínať ako na spoľahlivého, nezničiteľného pracovného koňa ktorá mi pomohla založiť video štúdio. Prešlo mi cez ruky veľa kamier no v porovnaní s Z1 aj Z7 mnohé pôsobia ako lacné plastové hračky. 

 


 


Dnes filmujem stále so Sony kamerami, PMW EX1r a HVR Z7 a dvoma zrkadlovkami opäť Sony - Alpha 99 a 77 ktoré sú vhodné pre dosiahnutie hĺbky pola, alebo širokého uhla. Záber z nich sa viac približuje klasickým filmovým kamerám než video-produkcii, aj keď práca s nimi je náročnejšia, a nie všade sa dajú použiť. Hlavne pri práci kde je čas na prvom mieste. Postprodukcia v Sony Vegas 11 na dvoch i7, prípadne ešte na laptope priamo na scéne. Output DVD, BluRay a SDHC. 

 


 


 Zárukou úspechu je aj tvrdá, svedomitá práca, ľudský prístup a úcta k zákazníkovi. Mojím hlavným heslom je ucti a zblíž sa svojím zákazníkom a on sa ti odmení ochotou a spoluprácou pred objektívom /to sú dve zbožné priania každého nielen svadobného kameramana / Filmovať, fotiť a aj strihať za takýchto podmienok je potom radosť, ktorá sa odrazí na výsledku.


Svadobný kameraman má na svoju prácu má iba jeden pokus. Preto sa s Vašou svadbou zverte kameramanom odborníkom nielen s dobrou technikou pre obraz, zvuk a osvetlenie a odborníkom pre strih videa, ktorý je možno ešte dôležitejší ako samotné filmovanie, ale predovšetkým tvorivým a nápaditým kameramanom s myšlienkou už počas natáčania, ktorú dokončí v strižni.

 


 


Výber kameramana na svadbu, stužkovú alebo inú akciu nie je jednoduchá úloha. Konkurencia svadobných kameramanov je veľká a výber toho správneho je čoraz komplikovanejší. Mnohokrát je človek po zhliadnutí svadobného videa sklamaný a myslí si, že za svoje penieze mohol dostať lepšiu prácu. Kamery a fotoaparáty na filmovanie svadieb sú čoraz dostupnejšie a už za relatívne nízke náklady sa dá obstarať slušná filmová technika, a čiastočne aj z tohto dôvodu sa rodia kameramani a fotografi ako huby po daždi. 


Urobiť web a kúpiť kameru je najjednoduchšia záležitosť. Kúpou kamery sa v podstate celý kolotoč iba začína a nový hrdý majiteľ má ešte ďaleko aby bol z neho fotograf, alebo kameraman. Preto by sa potenciomálny zákazník nemal nechať ohúriť sloganom mnohých, akože svadobných profesionálov, ktorý sa odvolávajú na profesionálnu kameru alebo fotoaparát za €€€€. Roky úspešne fungovať, ako firma Fotograf alebo Kameraman a mať sa sebou množstvo nie nafilmovaných svadieb, ale spokojných zákazníkov robí z človeka s kamerou skutočného svadobného kameramana alebo fotografa. Toto isté platí aj pre filmovanie stužkových slávností, alebo hocakej inej udalosti.
 DANIEL PETRÁŠKO  FOTOGRAF a KAMERAMAN -  info 0903 14 63 15


texty, foto a video (c) Daniel Petráško

 

4K filmovanie svadieb

 
 Hladáte dobrého a lacného kameramana na svadbu? Tak sa zastavte na stránke fotografa a kameramna v jednej osobe - na stránke videoštudia H-ART video, ktorú prevádzkuje svadobný fotograf a svadobný kameraman Daniel Petráško. Ako kameraman pracuje spolu s fotografkou a vo dvoji kamera + foto na svadbu vám ponúkajú svoje filmové a fotografické služby - ktoré sú za výhodné ceny. Okrem filmovanie svadieb a fotografovania svadieb ponúkajú aj kamerovanie a filmovanie stužkových slávností a fotografa na sužkovú. Tiež fotia a filmujú aj prímania a firemné akcie. Ale ich hlavnou náplňou ostáva filmovanie svadieb teda služba kameraman na svadbu.Službu kameraman na svadbu Daniel Petráško už robí asi 15 rokov a za kamerov je ozajstný profesionál, ale jeho kvality sa ukážu hlavne v strižni. Je to svadobný kameraman kreatívny a nápaditý s myšlienkou a ideou pri filmovaní svadby ktorú potom dotiahne pri strihu svadieb a výrobe videa.   Ako svadobný kameraman a svadobný fotograf pôsobí hlavne na strednom Slovensku v okolí Nitry, Zvolena a Bystrice a pracuje ako kameraman na svadbu po celom Slovensku Svadobné filmovanie v Žiline a okolí Fotograf na svadbu v Žiline za najlepšie ceny
Pekné Svadobné video vo FULL HD. Urobím vám zaujímavé svadobné video a fotografie. 

Svadobné video za najlepšiu cenu.

kameraman na svadbu Prievidza a Nitra.

Filmovanie Nitra. Kameraman Zvolen. 

Svadobné video prievidza.

Dobrý kameraman v Prievidzi a okolí za dobrú cenu.  Svadobné video v Nitre a okolí za dobé ceny. Svadobné video Trnava. kameraman Trnava a Trenčín. Fotografovanie svadby v Trnave, Trenčíne. 

Make a free website with Yola