STOP the time      MEMORIES for ever     EVENT videography  -  H.ART video 


 


Filmovaniu ako profesii sa venujem asi 15-20 rokov, no medzník mojho vstúpenia do sveta PRO bola kúpa legendárnej Sony HVR Z1.  Teraz mám na mysli do sveta PRO techniky, lebo z človeka kamera ešte nikdy profesionála neurobila. 

Stalo sa to okolo roku 2000, na vtedajšiu dobu to bola dosť drahá záležitosť. Spomínaná kamera sa stále a s úspechom používa aj dnes no HDV formát a páskové filmovanie je už mŕtve a preto ju vlastnia a používajú ľudia ktorý na to majú iný dôvod. 

Netrvalo dlho a moja potreba pre B roll kameru, alebo pre druhý uhol bola stále aktuálnejšia. Napokon "konkurz" vyhrala jej mladšia sestra Sony HVR Z7 ,ktorá sa hlavne vďaka svojmu plne manuálnmu 3 prstencovému objetívu stala hneď A-čkom. Nehovoriac o vtedy veľmi výhodnom a lacnom spôsobe záznamu na CF karty.

Teraz už sú už obe nahradené ďalšou Sony "legendou" SonyPMW EX1, ktorú zas čím ďalej tým viac / v svadobnom filmovaní/ vytláčajú zrkadlovky, alebo malé šikovné cine 4K kamery s "vekým čipom".

No na starú Z1 a EX1 budem vždy spomínať ako na spoľahlivého, nezničiteľného pracovného koňa ktorá mi pomohla založiť video štúdio. Prešlo mi cez ruky veľa kamier no v porovnaní Z7 alebo EX1 mnohé pôsobia ako lacné plastové hračky.

 


 


Dnes na svadbách používam kombináciu 4K kamery a full frame zrkadloviek, ktoré sú vhodné pre požadovanej dosiahnutie hĺbky pola, širokého uhla, alebo pre použitie v stabilizátoroch. Záber z nich sa viac približuje filmovým kamerám než video-produkcii, aj keď práca s nimi je náročnejšia, a nie všade sa dajú použiť. Hlavne pri práci kde je čas na prvom mieste. Postprodukcia v Sony Vegas 14 na dvoch i7, prípadne ešte na laptope priamo na scéne. Output DVD, BluRay a USB. 

 


 


Zárukou úspechu je svedomitá práca, ľudský prístup a úcta k zákazníkovi. Mojím hlavným heslom je ucti a zblíž sa svojím zákazníkom a on sa ti odmení ochotou a spoluprácou pred objektívom /to sú dve zbožné priania každého nielen svadobného kameramana / Filmovať, fotiť a aj strihať za takýchto podmienok je potom radosť, ktorá sa odrazí na výsledku.


 


 


Výber kameramana na svadbu, stužkovú alebo inú akciu nie je jednoduchá úloha. Konkurencia svadobných kameramanov je veľká a výber toho správneho je čoraz komplikovanejší. Vačšina z nich urobí dobrú prácu a odovzdá dielo hodné Vaších peňazí, ale často je človek po zhliadnutí svadobného videa trochu sklamaný a myslí si, že za svoje penieze mohol dostať lepšiu prácu. Za svoje pôsobenie ma už oslovilo niekľko svadobných párov s požiadavkou opravy, alebo reeditingu svadobného videa. Kamery a fotoaparáty na filmovanie svadieb sú čoraz dostupnejšie a už za relatívne nízke náklady sa dá obstarať slušná filmová technika, no nie odborník. Kúpou kamery sa v podstate celý kolotoč iba začína a nový hrdý majiteľ má ešte ďaleko aby bol z neho fotograf, alebo kameraman. Preto by sa potenciomálny zákazník nemal nechať ohúriť sloganom mnohých, profesionálov, ktorý sa odvolávajú na profesionálnu techniku a podobne. Roky úspešne fungovať, ako firma Fotograf alebo Kameraman a mať sa sebou množstvo nie nafilmovaných svadieb, ale spokojných zákazníkov robí z človeka s kamerou skutočného odborníka. 


 DANIEL PETRÁŠKO  FOTOGRAF a KAMERAMAN NA  SVADBU -  Bytča, Žilina, Čadca, Ružomberok, Kubín - info 0903 14 63 15


texty, foto a video Daniel Petráško

 

4K filmovanie svadieb

 
 


Ponukame Svadobné fotografovanie aj filmovanie za super ceny. Cena za video od 395€ cena za svadobné fotenie od 355€. Dobrý kameraman na vašu svadbu, Vytvorím vám Kreatívne Svadobné video ktoré vás určite nebude nudiť vo FULL HD alebo v 4K rozlíšení. Tiež vám Urobím zaujímavé svadobné fotografie. Unás nájdete Svadobné video za najlepšiu cenu, ako kameraman na svadbu v Prievidzi a Nitre a okolí. Kreatívne Filmovanie Nitra. Daniel Petráško Kameraman Zvolen - Banská Bystrica za super ceny.

Daniel Petráško dobrý kameraman v Prievidzi a okolí za dobrú cenu.  Svadobné video v Žiline a Bytči za dobé ceny. Filmovanie a videoprodukcia je náša práca v okolí Trnavy-Nitry - Kameramani v Trnave a Trenčíne - Orem filmovanie svadieb sa zaoberám aj Fotografovaním športu, potrétov a školská fotografia v hlavne Trnave, Trenčíne  a Prievidzi. Hladáte dobrého a lacného kameramana na svadbu? Tak sa zastavte na stránke fotografa a kameramna v jednej osobe - na stránke videoštudia H-ART video, ktorú prevádzkuje svadobný fotograf a kameraman na svadby Daniel Petráško.

Ako kameraman pracuje spolu s fotografkou a vo dvojici kamera + foto na svadbu vám ponúkajú svoje filmové a fotografické služby - ktoré sú za výhodné ceny. Okrem filmovanie svadieb a fotografovania svadieb ponúkajú aj kamerovanie a filmovanie stužkových slávností a fotografa na sužkovú.

Tiež fotia a filmujú aj 1 svaté prímania a firemné akcie. Ale ich hlavnou náplňou ostáva filmovanie svadieb teda služba kameraman na svadbu.Službu video na svadbu Daniel Petráško už robí asi 15 rokov a za kamerov je ozajstný profesionál, ale jeho kvality sa ukážu hlavne v strižni.

Je to podstivý svadobný kameraman kreatívny a nápaditý s myšlienkou a ideou pri filmovaní svadby ktorú potom dotiahne pri strihu svadieb a výrobe videa.  Ako svadobný kameraman a svadobný fotograf pôsobí hlavne na strednom Slovensku v okolí Nitry, Zvolena a Bystrice a pracuje ako kameraman na svadbu po celom Slovensku