Dokumentárne video a krátke filmy

Dokumentárnej filmovej tvorbe som sa začal venovať už na strednej škole v Liptovskom Mikuláši, vo filmovom krúžku a potom neskôr počas štúdií vo Veľkej Británii.  /1990-1995/  Zo začiatku to boli záznamy z kultúrnych, alebo športových podujatí, neskôr krátke dokumenty z prírody, hlavne zo života hmyzu. 

Nostalgický úsmev vyvoláva spomienka na vtedajšiu foto/video techniku - 8mm film, VHS a neskôr mini DV, alebo ruský Zenit + Helios, fotografický zväčšovák a sušičku, ktoré stále vlastním a sú 100% funkčné. Tiež strih videa a zvuku cez videorekordér a kotučák je na dnešné pomery smiešny. Za ostatných 20 rokov som prešiel rôznou foto a video technikou aby som sa opäť vrátil ku starším kamerám Canon Cinema line. Momentálne používam dve kamery z tejto rady Canon Eos C100 II a C200 a pripravujem krátke recenzčné video o štýle práce s nimi a prečo ich stále používam. 

V súčasnosti mi hlavne spolupráca s nezávislým producentom a podnikateľom Marekom Vicianom otvára dvere do sveta dokumentárnych filmov na vážne témy dneška - korupcia, podnikanie, sociálne služby a podobne. Tiež nesmiem zabudnúť na školské a detské projekty, divadelné predstavenia, pesničkové súťaže, projekty pre miestnu samosprávu a cirkev, alebo komerčné projekty pre Emark sro., Slov. zubársku komoru, Let-Is sro. a ďalšie.

© 2017-22 text and photos admin, all rights reserved, disclaimer: all here mentioned trademarks belongs to their respective owners, contact: video@danielpetrasko.com